Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Terkotanie z lewej strony pod maską

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Terkotanie z lewej strony pod maską

    baca10, spokojnie :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2] Terkotanie z lewej strony pod maską

    Witam,
    Od jakiegoś tygodnia zauważyłem, że na luzie pod maską w mojej Octavi 1,9 TDI 105 KM z lewej strony pod maską słychać dość dokuczliwe terkotanie.Po dodaniu gazu terkotanie ustaje. Jakieś pomysły ??

    Komentarz


    • #3
      Silnik?

      Komentarz


      • #4
        shark, a sprawdzałeś czy coś Ci nie lata tak pod wpływem działania silnika ? nic nie dostaje drgań ?
        "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Komentarz


        • #5
          Terkotanie,nie bzyczenie :?:
          Następna będzie panamera....????
          Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

          Komentarz


          • #6
            wiem jak pracuje silnik, nic tam nie lata w środku. Jak dodam gazu terkotanie ustaje

            Komentarz


            • #7
              shark, sprzęgło powciskaj i popatrz wtedy.
              ewentualnie jest takie coś w 1.9 co tak terkocze , jakiś elektroniczny cudak , koledzy na pewno wiedzą o co mi chodzi bo ja się nie znam..

              [ Dodano: Nie 04 Mar, 12 15:39 ]
              na podszybiu bliżej..
              O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
              GVI 1.4TSI
              LANCIA YPSILON 1.2 MPI
              tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

              Komentarz


              • #8
                hmm to raczej nie elektronika..... może coś od alternatora....

                Komentarz


                • #9
                  shark, mam propozycję dla Ciebie... odżałuj 10-20 pln i podjedź na stację diagnostyczną. Diagnosta ustali Ci (dając auto m.in. na podnośnik) co może dawać się we znaki. To będzie najprostszy sposób na wykrycie "upierdliwca" i likwidacja go bez zbędnych nerwów.
                  "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                  Komentarz


                  • #10
                    tak planuje zrobić, ale może ktoś miał podobny przypadek. Diagnosta rozbierze mi pół silnika a okaże się, że to coś innego.... Tak jak chciał mi jeden specjalista wymieniać żarówki, to planował już filtr powietrze demontować.... Jak krzywe tarcze były to wymieniał półośki... Nie mam dobrych wrażeń z wizyt u mechaników....

                    Komentarz


                    • #11
                      shark, diagnosta nic Ci nie będzie rozbierał! on Ci tylko powie co może być przyczyną stukania, terkotania.
                      "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Komentarz


                      • #12
                        napinacz paska osprzętu "stoi" czy drga? jeśli drga na 90% sprzęgło alternatora
                        www.k-mot.pl
                        Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                        Autoholowanie.
                        Robert Kulma

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez robekcool
                          napinacz paska osprzętu "stoi" czy drga? jeśli drga na 90% sprzęgło alternatora
                          tez tak mysle, przerabialem to i chyba wiekszosc uzytkownikow tdi sie z tym spotkala.
                          jesli tu juz sie koledzy tak ochopczo wypowiadaja moze ktos mi podpowie, bo od 2 dni zadnej odpowiedzi, temat powiazany Forum - Octavia Club Polska

                          Komentarz


                          • #14
                            ok sprawdzę w sobotę, auto poleciało w Polskę....Mam nadzieje, że wróci ....Dzięki Panowie

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez shark
                              ok sprawdzę w sobotę, auto poleciało w Polskę....Mam nadzieje, że wróci ....Dzięki Panowie
                              No i co to było? Próbuję namierzyć co stuka u mnie (ale w 1.6 MPI).

                              Komentarz


                              • #16
                                U mnie takie objawy były jak alternator się wysypał - na wolnych obrotach delikatne, dziwne, nietypowe stukanie. Nic nie świeciło, ładowanie ok.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja miałem takie warczenie, terkotanie. Okazało się że sprzęgiełko alternatora zapiekło się. Myślałem z początku że napinacz padł, bo to on właśnie wydawał te dźwięki i podskakiwał pasek. Ale po ściągnięciu paska i złapaniu za kółko alternatora zakręceniu nim i raptowne zatrzymanie alternator powinien się chwilę kręcić, a u mnie zatrzymywał się. Koszt naprawy 130zł (rolka(ina) i wymiana)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    w moim przypadku (efekt podobny) to był napinacz paska dostał luzów i brzęczał
                                    można było to łatwo sprawdzić - odpalasz silnik i przytrzymujesz napinacz- cichło

                                    ale polecam odwiedzenie warsztatu
                                    Skoda i nie tylko: Skoda, warsztaty, opinie

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      bierzesz kij od szczotki i słuchasz przykładając do silnika i słuchasz stary dobry sposób

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X